مقایسه تکنولوژی اینورتر و تکنولوژی دیجیتال در سیستم های تهویه مطبوع

 

معمولا از معایب اینورتر در سیستم های تهویه مطبوع می توان به مساله هزینه های بسیار بالا و سرسام آور آن اشاره نمود که در گذر زمان با آن روبرو می شویم:

 

009

 

 

در این قسمت به نتایجی از چگونگی آن و مقایسه آن می پردازیم.


1-    مدار های کنترل الکتریکی بکار رفته در سیستم های تهویه مطبوع برای سیستم های غیر اینورتر طراحی گردیده و سازگاری بیشتری دارد و استفاده از آنها برای سیستم های اینورتر دار که برخی از تولیدکنندگان به آن توجهی ندارند، بسیار زیان آور می باشد. بدینصورت که قطعات الکتریکی من جمله، خازن های الکترولیتی ، دیودها، ماژول های برق  IGBT ، اتصالات و... به علت الزامات طراحی برای اینورتر در رتبه بندی بالاتری قرار دارند و این مستلزم طراحی های خاص و استفاده از دیود و خازن های خاص و هزینه های بالاتری می شود.

 

0009

 

 

2-به علت عبور ولتاژ از الکترو مگنتیک ها ، تولید میدان مغناطیسی و  Noise و صدای ایجاد شده از آن موجب اختلالات الکتریکی  بر روی لوازم خانگی و بالعکس می گردد و این موجب کارکرد نادرست سیستم میگردد.

 

000019

 

3-به علت همین تولید نویز و صدای (وز مانند) از سلف و خازن ها در اینورتر اغلب تولیدکنندگان در ساخت سیستم ها از عایق های صوتی خاص با ضخامت بالا استفاده می کنند که این عمل نیز موجب افزایش هزینه های ساخت و گران تر شدن سیستم می گردد.

 

00099

 

 

 

4-از مهم ترین معایب اینورتر می توان به مساله تبعات